Σάββατο 13 Δεκεμβρίου 2008

Τεράστια επιτυχία του Φωστήρα Ηλιούπολης

Ο Φωστήρας έκανε την μεγάλη ανατροπή και αποδείχτηκε οτι όποιος τον υποτιμήση γίνεται θύμα.Όσο για το παιχνίδι ηταν πραγματικό ντέρπι με εναλλαγές στο σκορ και ανάλόγα συναισθήματα μέχρι την λήξη του αγώνα. Στο 10' προηγήθηκε 0-1 με πέναλτυ ο Άτταλος. Στο δεύτερο ημίχρονο (50') ο Φωστήρας κέρδισε πέναλτυ μετά από ανατροπή από τον τερματοφύλακα του Άτταλου όπόυ και απεβλήθει με κόκκινη κάρτα και το εκτέλεσε επιτυχώς ο Πάνου Μ. διαμορφώνοντας το 1-1. Στην συνέχεια ο Φωστήρας εκμεταλλευόμενος την αριθμιτική του υπεροχή και προσέχοντας την άμυνα του κτύπησε στις αντεπιθέσεις όπου και στο 88' μετα από λάθος αμυντικού και τερματοφύλακα του Αττάλου ο Πάνου Μ. σημείωσε το 2-1. Το παιχνίδι τελείωσε στο 97' λόγο καθυστερήσεων.
Η νίκη αυτή ανήκει στον προπονητή του Φωστήρα κυρ. Κυριακουλέα όπου όλη την εβδομάδα δούλεψε για το συγκεκριμένο παιχνίδι.